Nowa Przestrzeń miejsca spotkań Po-widoki

VII EDYCJA INTERDYSCYPLINARNYCH WARSZTATÓW BRANŻOWYCH  NOWA PRZESTRZEŃ 2015_MIEJSCA SPOTKAŃ – POWIDOKI.

W październiku i listopadzie (23–26.11.2015 r.) odbyły się warsztaty których tematem były miejsca spotkań. Studenci pracowali nad rozwiązaniami projektowymi kilku wybranych  przestrzeni publicznych w Krakowie, nadając im nowe cechy sprzyjające spotkaniom i integracji społecznej.

Miejsca wymagające ingerencji w ich układ przestrzenny zostały wytypowane przez przyszłych projektantów i socjologów podczas przeprowadzonych badań terenowych. Część projektów dotyczyła placów miejskich zlokalizowanych w historycznej części Krakowa, jeden projekt objął całą ulicę, kolejny ingerował w przestrzeń publiczną utworzoną przez współczesną architekturę, jeszcze inny projekt odważnie zmierzył się z problemem integracyjnej przestrzeni publicznej na terenie współczesnych osiedli mieszkaniowych.

Co istotne, tym razem do współpracy zostali zaproszeni prof. Ewa Cichy-Pazder i prof. Tsutomu Nozaki wykładowca Uniwersytetu Aichi Shukutoku.

07–13.03.2016 r.
IV MIĘDZYNARODOWE BIENNALE ARCHITEKTURY WNĘTRZ KRAKÓW 2016