Przestrzenie Troski

XIII  EDYCJA INTERDYSCYPLINARNYCH WARSZTATÓW BRANŻOWYCH NOWA PRZESTRZEŃ 2021_PRZESTRZENIE TROSKI

Ta edycja interdyscyplinarnych warsztatów podjęła temat projektowy pod tytułem Przestrzenie Troski, tym razem w szczególny sposób zaangażowany społecznie. Dotyczył obszaru miasta Krakowa jakim jest dzielnica Wesoła.

Inspirując się hasłem Przestrzenie troski uczestniczki i uczestnicy warsztatów postawili sobie za cel zaprojektowanie sprawiedliwej przestrzeni publicznej. Zaproponowane przez studentki i studentów przestrzenie publiczne dystryktu Wesoła mają znamiona sztuki  publicznej, która angażuje, inspiruje i jednoczy tym samym stanowiąc o wolnej przestrzeni dla obywateli.

Warsztaty odbyły się w dniach 8.11, 22–25.11.2021 r. w Pałacu Pod Baranami, Rynek Główny 27 dzięki gościnności NEW ERA ART Fundacji Jana Potockiego. Zrealizowane zostały m.in. ze środków Zintegrowanego Programu Rozwoju ASP w Krakowie, GCL I SRL, IDUB, GLOCAL CHALLENGES LAB FUTURE SOO, KONTAKT.

Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej
Instytut Socjologii UJ
Instytut Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ
Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki - WIMiR AGH